“100. Yıl Cumhuriyet Ormanı”nda Fidanlar Toprakla Buluştu

Isparta Valiliği tarafından “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” ve “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” kapsamında Atabey ilçesi Kapıcak köyü yolu üzerinde “100. Yıl Cumhuriyet Ormanı” oluşturuldu. Süleyman Demirel Üniversitesi ile ilimizdeki kamu kurumları ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda, 20 farklı noktada 23 bin 826 fidan toprakla buluşturuldu.

Cumhuriyetimizi bir fidana benzeterek onun da bir fidan gibi büyüyerek ağaç olduğuna vurgu yapan Isparta Valisi Aydın Baruş, dikilen fidanların Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, onu eken çocuklar gibi büyüyerek sağlıklı bir ormana dönüşeceğini söyledi.

Ardından Vali Baruş, adına hazırlanan fidanı toprakla buluşturup can suyunu verdi. Daha sonra alanda dolaşan Vali Baruş, fidan diken çocuklara yardımcı olarak etkinliğe katıldıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür etti.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ve Cumhuriyetimizin 100. yılı dolasıyla Atabey 100. Yıl Cumhuriyet Ormanına 2023 adet fidan dikildi. Yine bu kapsamda Isparta Orman İşletme Şefliği tarafından Isparta il genelinde belirlenen 20 farklı alanda toplam 23 bin 826 fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 13.11.2023
Okunma Sayısı: 170
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!