Ayakları Yere Basmayan Festivalden SDÜ'ye "En İyi Girişimcilik Ödülü"

Süleyman Demirel Üniversitesi, dünyanın en büyük Havacılık Teknoloji ve Uzay Festivali Teknofest’e katıldı. 
 
 
İzmir’de gerçekleştirilen Teknofest’te yerini alan Üniversitemiz festivalde, Türkiye'de ilk kez Seramik Atölyesi tarafından geliştirilen üç boyutlu seramik yazıcıdan üretilen ürünleri tanıttı. Ayrıca ziyaretçilere güneş teleskopuyla gözlem imkânı sunuldu. Standı gezen ziyaretçiler, SDÜ Prototip Atölyesinde yer alan üç boyutlu yazıcının ürettiği ürünleri tanıma fırsatı bularak sanal gerçeklik gözlüğünü deneyimledi. SDÜ Metaverse Girişim Stüdyosu faaliyetleri hakkında da bilgiler verilerek dünyanın ilk Atatürk NFT sergisi tanıtıldı. 
 
 
SDÜ Ekibine Birincilik Ödülü
 
29 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen festival kapsamında düzenlenen “Teknofest Girişim Yarışması”nın “Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri Hızlandırma” kategorisinde yarışan SDÜ Takımının “KODGEM Projesi” en iyi girişim seçildi. SDÜ Takımı, birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Üniversitemiz öğrencileri Fatih Durmaz, Hatice Durmaz, Emre Doğaner, Furkan Durmaz’dan oluşan SDÜ Takımının geliştirdiği proje, duruş farkındalığını artırmak ve duruş alışkanlıklarını değiştirmek için tasarlanan giyilebilir bir cihaz özelliğine sahip.
 
 
Ayrıca T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'a; T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı-Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a; Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'e Süleyman Demirel Üniversitesi Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Teknofest’e özel üretilmiş hediyeler üniversitemiz adına takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 03.10.2023
Okunma Sayısı: 605
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!