“Beden Eğitimi ve Spor” ve “Hareket ve Antrenman Bilimleri” Lisansüstü Programları Açıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde iki yeni lisansüstü program açıldı.  Üniversitemiz bu kapsamda önümüzdeki eğitim öğretim yılında “Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı” ve “Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı” ile spor alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerini kabul edecek.

“Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı”

Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan “Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı”na beden eğitimi ve spor alanında uzmanlaşmak isteyen, fiziksel aktivite ve sağlık alt alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler başvuruda bulunabilecek. Bu programdan mezun olan kişiler, bilimin ışığında etik değerlere bağlı bir biçimde öğretmenlik mesleği ile beden eğitimi ve spor alanındaki gelişmeleri takip ederek etkili bir biçimde uygulayabilecek.

“Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı”

Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan “Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı” ise hareket ve antrenman bilimleri alanında uzmanlaşmayı, spor bilimleri alanındaki akademik araştırma ve uygulama kültürünün zenginleşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen öğrencilerini bekliyor. Programdan mezun olan kişiler; antrenörlük uygulamalarında karşılaşacağı öngörülmeyen durumlara karşı yeni stratejik yaklaşımlar geliştirebilecek ve sorumluluk alarak çözüm üretebilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 09.08.2023
Okunma Sayısı: 961
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!