"Metaverse Girişim Stüdyosu" Metaverse Dünyasında Uzmanlaşmak İsteyen Öğrencilerini Arıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezince yürütülen "Metaverse Girişim Stüdyosu", metaverse dünyasında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerini arıyor.

Yeni nesil internet olarak adlandırılan metaverse alanında tematik uzmanlık kazandırmayı hedefleyen Metaverse Girişim Stüdyosu, Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerinin bu alanda girişimler başlatmasına ve yön vermesine yardımcı olacak. Eğitim programı kapsamında metaverse giriş ve bileşenleri, oyunlaştırma, hikayeleştirme, web 3.0 teknolojileri ve uygulamaları, blokzincir teknik altyapısı, NFT ve NFT girişimciliği, XR teknolojileri (VR, AR, MR), kripto ve tasarım (Unity), girişimcilik iş modelleme, Canva ile etkili sunum teknikleri ve mentorluk seansları gibi konular ele alınacak.

Nisan ayında SDÜ Batı Derslikler 2.katta açılacak olan 'Metaverse Girişim Stüdyosu', T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından da destekleniyor.

"Metaverse Girişim Stüdyosu" 1. Dönem katılımcısı olarak, metaverse alanında uzmanlaşabilir ve girişimlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Metaverse Girişim Stüdyosuna başvurmak isteyen öğrenciler, 27 Mart 2023’e kadar başvuru formunu doldurarak eğitimlere katılabilirler. Detaylı eğitim takvimi, seçilen katılımcılarla paylaşılacak. Metaverse dünyasına giriş yapmak isteyen öğrenciler için büyük bir fırsat sunan Metaverse Girişim Stüdyosu, katılımcıların kariyerlerine ve girişimcilik yolculuklarına önemli bir destek olacak.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız

 

Güncelleme Tarihi: 20.03.2023
Okunma Sayısı: 3154
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!