SDÜ'lü Akademisyenler TÜBİTAK 2219 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı

Süleyman Demirel Üniversitesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. İnci Polat Sesliokuyucu ve Dr. Öğr. Üyesi Osman Seraceddin Sesliokuyucu, TÜBİTAK 2219 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında 12 ay süre ile burs almaya hak kazandı.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. İnci Polat Sesliokuyucu, tasarım odaklı yaklaşımın olumlu ve olumsuz taraflarının, yeniliğe, değere, sürdürülebilirliğe ve memnuniyete etkisinin neler olduğunun tespit edilmesine yönelik araştırmasını "Sürdürülebilir Hizmet Ekosisteminde Dönüştürücü Değer ve Tasarım Odaklı Yaklaşım" başlığıyla Embry-Riddle Aeronautical University (ABD)'de yürütecek. Proje, Doç. Dr. Scott Ambrose ile Amerika’nın Florida eyaletindeki Daytona Beach şehrinde faaliyet gösteren Daytona Beach Uluslararası Havalimanının terminal kısmında uygulanacak. 

Dr. Öğr. Üyesi Osman Seraceddin Sesliokuyucu ise University of South Florida (ABD)'da Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu ile yürütecek olduğu ”Turizm Değer Zincirlerinde Yükselme Süreçlerinde Oyunlaştırmanın Etkisi" başlıklı araştırmasında, Amerika’nın Florida eyaletinde turizm açısından ön plana çıkan Orlando, Tampa ve Sarasota şehirlerinde faaliyet gösteren turizm değer zincirleri içerisindeki işletmeleri inceleyerek yüksek katma değerli süreçlere geçişte çalışanların becerilerinin geliştirilmesi için uygulanan oyunlaştırma süreçlerinin önemini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

TÜBİTAK 2219 Yurtdışı doktora sonrası araştırma burs programı kapsamında araştırmalarını yürütecek olan Doç. Dr. İnci Polat Sesliokuyucu ve Dr. Öğr. Üyesi Osman Seraceddin Sesliokuyucu’yu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 20.03.2023
Okunma Sayısı: 1098
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!