Deprem Bölgesinden Gelen Misafirlerimize Etkinlik Haftası

Süleyman Demirel Üniversitesi, ülkemizde yaşanan deprem afetinin ardından Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda konaklayan ailelere ve çocuklara yönelik etkinlik haftası düzenledi.

Çocukların yüzünü güldürmek, deprem endişesini en aza indirmek amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak film izleme etkinliği gerçekleştirildi. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde sunulan film gösteriminde anne ve babaları eşliğinde keyifle çizgi film izleyen çocuklara ikramlar sunuldu.

Programın ikinci gününde ise Üniversitemiz Atatürk Spor Salonunda etkinlik alanı oluşturuldu. Gönüllerince çocuklar, “badminton”, “basketbol”, “tırmanma” gibi spor aktivitelerinin yanı sıra Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezince hazırlanan alanda seramik boyadılar. SDÜ Kreş ve Anaokulu tarafından çocuk eğitmenleri eşliğinde palyaço gösterisi ve yüz boyama gibi eğlenceli aktiviteler de gerçekleştirildi. 
 
Beş gün sürecek etkinlikler kapsamında ayrıca Murat Hüdavendigar Yurdunda Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenlenecek, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü tarafından galaksiler, gezegenler ve yıldızlar hakkında bilgiler verilecek. Üniversitemizde bulunan Sucul Canlılar Müzesi, Çalgı Belgeliği ve Halı Müzesi konuklara gezdirilecek ve Güzel Sanatlar Fakültesinde SDÜ Akademik Oda Orkestrası tarafından müzik dinletisi sunulacak.
 
Güncelleme Tarihi: 15.03.2023
Okunma Sayısı: 1381
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!