Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Mentorship Programlarına Devam Ediyor

Süleyman Demirel Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Diamind Zihin Akademisi Çocuk-Ergen Psikiyatri-Psikoterapi Kliniğinde görev yapan Doç. Dr. Fatih Hilmi Çetin’i ağırladı.

SDÜ Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliklerin ilk gününde Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğunun (SİHAT) konuğu olarak öğrencilerle buluşan Doç. Dr. Çetin “Çocuk İstismarı” konusunu anlattı.

Etkinliğin ikinci gününde ise Doç. Dr. Fatih Hilmi Çetin, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Evrim Aktepe ve Doç. Dr. Ümit Işık tarafından 2021 yılında başlatılan mentorship eğitimleri kapsamında “Yürütücü İşlevlere Klinik Perspektiften Genel Bir Bakış ve Değerlendirme” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Mentorship Programının 2023 yılında gerçekleştirilen ilk toplantısının açış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, Doç. Dr. Çetin’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasında cinsel istismar konusuna da değinen Prof. Dr. Koşar, cinsel istismarın önlenmesinde ailelerin ve hekimlerin bilinçlendirilmesinin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Mentorship programı hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Ümit Işık; “2023 yılının ilk mentorship programına katılarak bizleri onurlandıran ve desteklerini sunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar ve Başhekimimiz Prof. Dr. Rasih Yazkan’a teşekkürlerimi sunarım. 2021 yılında başlattığımız bu kıymetli program daha önce pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştiriliyordu, pandemi döneminin sonlanması ile bu yıl yüz yüze de bu programlara devam edeceğiz. Alandaki çok kıymetli hocalarımızın anabilim dalımıza ve üniversitemize verdiği destekler çok önemli. Bu destekler ile pandemi döneminde bile olsa çok güzel işlere, çok kıymetli çalışmalara imza attık. Teorik zemini, pratik uygulamalarla daha da güçlendiriyoruz. Bu toplantıya katılan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Mentorship programı nedir?

Mentorship programı, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Evrim Aktepe ve Doç. Dr. Ümit Işık öncülüğünde 2021 yılında başlatılmıtır. Program, anabilim dalındaki araştırma görevlilerinin alandaki yetkin akademisyenlere ulaşmasını sağlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretim üyeleri ile iletişim kurma fırsatı sunan, akademisyenlerin bilgi ve deneyimlerinin paylaşıldığı, farklı kliniklerde görev yapan öğretim üyelerinin sunum tekniklerinin gözlemlendiği ve iyi bir sunum nasıl yapılırın öğrenildiği, klinikte akla gelen soruların konunun uzmanına sorulduğu, teorik eğitimin yanında pratik uygulamaları da tanıtan, alanda çok sık dinleme fırsatı bulunamayan konulara kaynağından dinleme fırsatı oluşturan, konulara ve alana yeni bakış açıları kazanma fırsatı sağlayan, ayrıca üniversiteler ve klinikler arası işbirliği ve dayanışmayı artırmak amacıyla düzenlenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05.01.2023
Okunma Sayısı: 1404
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Haberler