“İnsan Kaynakları Yönetiminde Güncel Gelişmeler Çalıştayı” Gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “İnsan Kaynakları Yönetiminde Güncel Gelişmeler Çalıştayı”nın (İKGEÇ) İİBF Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 
 
 
2020 yılından bu yana “İKGEÇ” ismiyle akademisyenlere; “İKGEÇ Lisans” ismiyle de lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen çalıştayın açış konuşmasını yapan İİBF İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Kürşat Acar, İKGEÇ’in dördüncüsünün Kayseri’de düzenlenmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
 
 
Dr. Öğretim Üyesi Muharrem Aksu ise öğrenci çalıştayına emek veren öğrencileri tebrik etti. Arş. Gör. Muhammed Yusuf Ertek ve Arş. Gör. Nesrin Kaplan ise İKGEÇ ve İKGEÇ Lisans organizasyonları hakkında teknik detayları paylaştı.
 
 
Açılışın ardından SDÜ İKY bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Özmen’in sunumuyla İnsan Kaynakları Yönetiminin fonksiyonları anlatıldı. Ayrıca çalıştayın açılış programında dördüncü sınıf öğrencilerinin 4-6 kişilik gruplar halinde hazırladığı psiko-drama oyunları sergilendi.
 
 
Çalıştayda öğrenciler “Çalışma Yaşamında Kadın İşgücünün Konumu ve Sorunları”, “Seçim ve Yerleştirme / Örgütsel Bağlılık”, “İnsan Kaynakları Yönetiminde Sosyal Medyanın İşe Alım Süreci Üzerindeki Etkisi”, “Örgütsel Bağlılık ve İş Motivasyonu”, “Uzaktan Çalışma Örgütü ve Çalışanı Nasıl ve Hangi Yönlerden Etkiler?”, “İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetsel Stres”, “Z Kuşağının İşten Beklentisi, İşverenlerin Z Kuşağından Beklentisi, Z Kuşağının Motivasyonu: 5 Z Kuşağı İle Görüşme Ve 5 Firma İle Görüşme” gibi konularda sunumlarını gerçekleştirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 11.01.2023
Okunma Sayısı: 826
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Haberler