Havacılık Yönetimi Bölümü Öğrencilerinden Topluma Hizmet Uygulamaları Proje Sunumu

Süleyman Demirel Üniversitesi Sivil havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İnci Polat Sesliokuyucu tarafından yürütülen; Üniversitemiz Toplumsal Katkı ve Paydaşlar Koordinatörlüğü, Sağlık Kültür Spor ve Daire Başkanlığınca desteklenen Topluma Hizmet Uygulamaları dersi proje sunumları Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Oda Orkestrasınca sunulan müzik dinletisinin ardından başlayan programın açış konuşmasını Dr. Öğr. Üyesi İnci Polat Sesliokuyucu yaptı. Öğrencilerin çok çalıştığını, emek verdiğini ve ciddi duyarlılık örneği gösterdiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Sesliokuyucu, “İyilik bulaşıcıdır. Robotlaşan bir dünyadayız. Bence duyarlılık ise en insani yanımızdır. Bu yanımızın hepimizde güçlenmesi dileğiyle. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

SDÜ Sivil havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. İnan Eryılmaz da “Üniversiteler, içinde bulunduğu toplumların sorunlarına çözüm üretmektedir. Bu soruna çözüm üretirken de sadece öğrenciler, öğretim elemanları değil tüm mekanizmaları işletmesi gerekiyor. Biz de bu mekanizmayı işletmek adına bu dersi müfredatımıza dahil ettik. Bu süreçte öğrencilerimiz hayallerinin ötesinde performans sergilediler. Biz de süreçlerini izleme imkanı yakaladık. Çok duygulandık, keyif aldık. Toplumun sorunlarına el uzatmak, bu konuda inisiyatif alabilmek bence çok kıymetli bir şey. Bunun için başta İnci hocama, destek verenlere ve emek harcayan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenci sunularına geçildi.

“Renkli Rüyalar Barınağı” projesini geliştiren öğrenciler Rüveyda Koç, Elizan Mecit, Burçin Tozar Aslı Gezgin’e; “Fakındalığın Resmi Hayallerimin Sesi” projesini geliştiren öğrenciler Alper Keleş, Semanur Güneş, Enes Teker ile Buse Nur Beşir’e; “Kanadım Kitabım Kütüphanem İzim Olsun” projesini geliştiren öğrenciler Fatma Kalmaz, Elvan Çoban ile Aslı Geçit’e; “Bir Dilek Hakkım Olsa” projesini geliştiren öğrencilerimiz Süheyla Urlu ile Adil Memişoğlu’na teşekkür belgesi verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 21.12.2022
Okunma Sayısı: 13625
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!