Kaan Murat Ayvaz’dan Girişimcilik Üzerine Tavsiyeler

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından “Girişimcilik” konulu bir konferans düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansı, bir yazılım şirketinin kurucusu Kaan Murat Ayvaz verdi.

Kendisinin de Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü mezunu olduğunu belirten Ayvaz, öğrencilik yıllarından bu yana çalışma hayatında yer aldığını söyledi. Öğrencilere kendilerini geliştirmeleri ve yeni fikirler üretmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Ayvaz, girişimcilik öyküsünün kurduğu yazılım şirketi ile başladığını ve geliştirdiği uygulamalarla bu alanda devam ettiklerini belirtti.  Hayatta her zaman zorlukların olabileceğini vurgulayan Ayvaz, fırsatları görebilmenin ve onları değerlendirebilmenin öneminden bahsetti. Hayata uygulanabilirlik açısından önem arz eden fikirlerin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Ayvaz, sürdürülebilirlik stratejisi, pazarlama ilkeleri, sorumluluk alma ve çözüm üretme faaliyetleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Girişimciliğin artırılmasının kalkınma açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Ayvaz, gençleri fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda cesur olmaya, yenilikçi yaklaşımları benimsemeye ve uygulamaya davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 15.12.2022
Okunma Sayısı: 852
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!