“Erişebilirlik Belgesi” ve “Turuncu Bayrak” SDÜ’ye Teslim Edildi

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, engelliler için tüm mekânlarının erişilebilir olduğunu Turuncu Bayrak Ödülü'nü kazanarak tescilledi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödülleri”nde Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, “2022 Mekanda Erişebilirlik Ödülü”ne layık görüldüğü Turuncu Bayrağın da sahibi oldu.

Turuncu Bayrağı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar ile Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Metin teslim aldı. 

Üniversitemiz adına da “Engelsiz Üniversite Ödülleri 2022” sertifikasını, Toplumsal Katkı ve Paydaşlar Koordinatörü Prof. Dr. Bilge Hürmüzlü Kortholt ile Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hulusi Alp'e verildi.

Ayrıca “2023 Yılı Mekanda Erişebilirlik Ödülü” için aday olan Üniversitemiz Mimarlık Fakültesinin belgesi Dekan Prof. Dr. Ali Türk’e, İlahiyat Fakültesinin belgesi Dekan Prof. Dr. Muhammet Sadık Akdemir’e, Mühendislik Fakültesinin belgesi de Dekan Prof. Dr. Gültekin Özdemir’e teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 01.12.2022
Okunma Sayısı: 1398
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!