“Dijital Turizmin Sosyal Girişimcilik Üzerindeki Etkisinin Gençlik Çalışmaları ile Yükseltilmesi” Projesinin Açılış Toplantısı Yapıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Erasmus Projesi kapsamında düzenlenen “Dijital Turizmin Sosyal Girişimcilik Üzerindeki Etkisinin Gençlik Çalışmaları ile Yükseltilmesi” adlı projenin açılış toplantısı 22-23 Kasım 2022 tarihinde İtalya, İspanya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye'den proje ortaklarının katılımıyla hibrit olarak gerçekleşti. 

Projenin gençlerin, dijital turizmi ve kültürel mirası daha iyi anlamalarına, gönüllülük ve sosyal girişimcilik kültürü dâhil olmak üzere dijital deneyimlerin nasıl oluşturulacağını anlamalarına yardımcı nitelikte olduğunu belirten proje koordinatörü Doç. Dr. Pınar Göktaş, “Proje ortaklarımızı  Isparta’da ve SDÜ’de ağırlamaktan çok memnunuz. Proje ile gençlere, yenilikçi gönüllü sosyal girişimler başlatmalarına olanak tanıyan bir dizi kaynak sunarak katılımcıların dijitalleşme potansiyelini geliştirmelerini hedefliyoruz" dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Akın Kısa ile de işbirliği projeleri hakkında görüşme gerçekleştirildi.

Proje açılış toplantısının ardından katılımcılar, Isparta’yı kültürel yönden tanıtan bir gezi programına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25.11.2022
Okunma Sayısı: 618
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!