İİBF Öğrencileri İş Dünyası ile Buluşmaya Devam Ediyor

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesince düzenlenen “İİBF İş Dünyası İle Buluşuyor” etkinliğine ITSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, Hediye Un Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi, İşte Kadın Kooperatif Başkanı Zuhal Emine Büyükçulcu konuk oldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte yaşamı hakkında bilgiler veren Zuhal Emine Büyükçulcu, hayatının her aşamasında kendi parasını kendi emekleri ile kazanmayı amaç edindiğini, hedeflerine babasının verdiği öğütler ile ilerlediğini söyledi. Geçmiş yıllarda kadının çalışma hayatındaki rolünün daha az olduğunu belirten Büyükçulcu, “Kendimi her zaman geliştirmeyi hedefledim. Eğitimlerimi tamamladım, ulusal uluslararası etkinliklere katıldım. Birçok projeyi hayata geçirdim.” dedi.

Kadın Girişimciler Kurulunun çalışmaları, KOSGEB destekleri hakkında da bilgiler veren Büyükçulcu, kadınların hayatına dokunarak ne istediklerini öğrenerek “İşte Kadın” projesini hayata geçirdiklerini ve bu kapsamda kadınların üretiminin satışa dönüştüğünü belirtti. Ekonomiye daha fazla katma değer sağlanmasını istediklerini dile getiren Büyükçulcu, “Kadınlar, istedikten sonra her şeyi başarabilecek güce sahiptir.” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24.11.2022
Okunma Sayısı: 1058
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!