SDÜ Öğrencisi Özbek'in Eseri “BASE İST 2022 Seçkisi”nde

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı lisansüstü öğrencisi Sedefnur Merve Özbek’in “Acı(Şiddet)” isimli eseri, “BASE İST 2022 Seçkisi”nde sergilenmeye hak kazandı.

Türkiye’deki  güzel sanatlar fakültesi mezunlarını bir araya getiren seçkideki eseri hakkında bilgi veren Özbek, “Kırmızı ip, iğneler ve beyaz örtüden oluşan çalışmamda iğneyi nesnel olarak can acıtıcı, battığında saplanan kanatıcı bir forma sahip olarak kullanırken; beyaz örtüyü kefen olarak anlatmaktayım. Kullandığım her iğne, şiddet gören ve şiddet görerek hayatını kaybeden tüm kadınları temsil ederken; kırmızı ip ile kanı, yukarıda seyrekleşip aşağı doğru indikçe yoğunlaşan bu forma genel olarak baktığımızda kanın akışını vurgulamaktayım.” dedi.

Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı, mezuniyetten sanat hayatına geçişte adaylara destek olmayı, kariyerlerine yön vermeyi amaçlayan BASE’de, 16 şehirdeki 27 üniversiteden 75 sanatçı adayının farklı disiplinlerdeki 85 eseri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 12.10.2022
Okunma Sayısı: 781
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Haberler