Doç. Dr. Mevlüt Serdar Kuyumcu’ya “2022 Abdi İbrahim İlaç Sanayi Bilim Ödülü”

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mevlüt Serdar Kuyumcu, “2022 Abdi İbrahim İlaç Sanayi Bilim Ödülü”ne layık görüldü.

Doç. Dr. Mevlüt Serdar Kuyumcu'nun kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılmasını amaçlayan “Ekokardiyografide Yapay Zeka Kullanılarak Geliştirilen Kendi Kendine Öğrenme Modelinin Tıp Eğitimine Katkısı” isimli yapay zeka yazılımı projesi, Kardiyovasküler Akademi Derneği Ulusal Kongresi kapsamında “En İyi Yapay Zeka Akademi Projesi” kategorisinde ödül aldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi adına bir ödül daha almanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Doç. Dr. Mevlüt Serdar Kuyumcu, proje ekip arkadaşları SDÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Sebahat Ulusan, ODTÜ Mühendislik Fakültesi öğrencisi Enes Sezgin ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Rümeysa Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rasih Yazkan ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Doç. Dr. Mevlüt Serdar Kuyumcu, 2020-2021 yılında da Türk Kardiyoloji Derneği tarafından verilen “Yılın En Başarılı Kardiyologu” ödülüne layık görülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 12.10.2022
Okunma Sayısı: 911
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Haberler