SDÜ Hastanesi “Tiroid Mikrodalga Ablasyon İşlemi" ile Bir İlke İmza Attı

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, gerçekleştirdiği “Tiroid Mikrodalga Ablasyon İşlemi" ile Isparta’da bir ilke imza attı.

SDÜ Hastanesi Girişimsel Radyoloji Polikliniğinde gerçekleştirilen işlem ile 45 yaşındaki hasta sağlığına kavuşarak aynı gün taburcu oldu.

Girişimsel Radyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Demet Gündüz, “Tiroid Mikrodalga Ablasyon İşlemi" hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Bölgede tek bir merkezde yapılan tiroid mikrodalga ablasyon işlemini ilk kez hastanemizde 45 yaşındaki Dudu Kurtan’a başarı ile uyguladık. İyi huylu tiroid nodüllerinin tedavisi için uygulanan ablasyon işlemi, hasta için çok konforlu. Bunun yanında genel anestezi ve cilt kesisi yapılmadan, lokal anestezi ile iğne deliğinden tiroid nodüllerinden kurtulmak mümkün. İyi huylu tiroid nodüllerinin tedavisi için cerrahiye alternatif olan ablasyon işlemi, hasta için çok konforlu. Kanser hastalarımıza verdiğimiz hizmet gibi; tiroid, meme ve rahimde de bulunabilen iyi huylu kitlelere de benzer tedavi uygulanabilmektedir.”

Hiçbir cilt kesisi yapılmadan sağlığına kavuşmuş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Dudu Kurtan, “SDÜ Hastanesine, Dr. Öğr. Üyesi Demet Gündüz’e ve ekibine sonsuz teşekkür ederim. Tedavim rahatlıkla ve kısa sürede tamamlandı. İşlem sonrası aynı gün taburcu olmam büyük konfor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22.09.2022
Okunma Sayısı: 1563
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!