İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Isparta Valisi Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirilen “2022 Yılı Üçüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı”na katıldı.

İlçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda, Isparta il genelinde yürütülen ve planlanan kamu yatırımları ile sektörel gelişmeler değerlendirildi; sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Kurumlar arası işbirliği ile koordinasyonu sağlamak üzere bir araya geldiklerini belirten Isparta Valisi Aydın Baruş, “Yapacağımız bu toplantının İlimiz, Ülkemiz ve vatandaşlarımız için yararlı olmasını diliyorum. İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarında kamu hizmetlerinin kalitesinin ve standartlarının yükseltilmesi, kamu yatırım ödeneklerinin kullanımında etkinliğin ve verimliliğin artırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu hedefler doğrultusunda amaç, kamu yatırımlarına ayrılan kaynakları öncelikle sosyal ihtiyaçları giderecek ve üretken faaliyetleri destekleyecek altyapı alanlarına yönlendirip, kamu yatırımlarının etkin, verimli ve zamanında gerçekleştirilmesini sağlamaktır. İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları bu nedenle büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Vali Baruş, toplantıda kuruluşların 2022 yılı ilk 6 ayında İlimizde uyguladıkları projeler ile ilgili değerlendirmelerin görüşüleceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01.08.2022
Okunma Sayısı: 367
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!