SDÜ İş Dünyası Danışma Kurulunu Ağırladı

İş Dünyası Danışma Kurulu, “Üniversite-Kent Bütünleşmesi Projesi” kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesini ziyaret etti. 
 
 
Geçtiğimiz günlerde üniversitemizde gerçekleştirilen işbirliği toplantısında bir araya gelen danışma kurulu üyeleri, bu kez yerleşkelerimizde yer alan Prototip Atölyesi, Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM), Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi, Halı Müzesi, Radyo-Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (RATEM) ile Göller Bölgesi Teknokentini inceledi.
 
 
Kurul, ilk olarak katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için gerekli olan her türlü elektronik ve mekanik alt yapıya sahip Prototip Atölyesini inceledi. Ardından YETEM’e geçen iş dünyası temsilcileri, YETEM’de yer alan Uygulamalı Temel Bilimler ve Teknolojileri Araştırma Birimi, Enerji Teknolojileri Birimi, Biyomühendislik Araştırma Birimi, laboratuvarlar ve cihazlar hakkında bilgi edindi.
 
 
Daha sonra Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi gezildi. Burada ayrıca buluşları ile bilim dünyasını aydınlatan Fuzuli, İbn-i Sina, Yunus Emre, Newton, Ali Kuşçu gibi 60 önemli şahsiyetin el dokuma portrelerinin yer aldığı Halı Müzesi incelendi. Radyo SDÜ stüdyolarını gezen konuklar, RATEM bünyesinde verilen hizmetler hakkında bilgi edindi. Son olarak Göller Bölgesi Teknokenti ziyaret edildi. Burada Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgiler verildi.
 
Güncelleme Tarihi: 29.06.2022
Okunma Sayısı: 1065
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!