7 Bini Aşkın Mezunumuz Keplerini Gökyüzüyle Buluşturdu

Her yıl yetiştirdiği binlerce nitelikli öğrenciyi topluma kazandıran Süleyman Demirel Üniversitesinin 2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri, büyük coşkuyla kutlandı.
 
 
19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanında iki gün süren törenlerde 7 bini aşkın mezunumuz diplomalarına kavuşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.
 
 
Törenin son gününde Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Fen Edebiyat, Hukuk, Spor Bilimleri, İlahiyat Fakültesi ve Isparta Sağlık Hizmetleri, Eğirdir Sağlık Hizmetleri, Atayalvaç Sağlık Hizmetleri ve Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri keplerini hep birlikte göklere fırlattı.
Müzik eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başlayan törende, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aramızdan ayrılan eğitimci, personel ve öğrencilerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
 
Halk Oyunları ve Dans Topluluğunun gösterisiyle devam eden törende daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. Törenin açış konuşmasını 2022 yılı mezunları adına Diş Hekimliği Fakültesini dereceyle tamamlayan Ümmühan Karademir yaptı. 
 
Eğitimci bir babanın kızı olduğunu belirten Karademir, “Başarıya ulaşmadaki disiplinimi, azmimi ve saygıyı babamdan; sevgiyi, hoşgörümü ve nezaketimi annemden, birlikte yaşamanın hazzını ve mutluluğunu da kardeşlerimden aldım. Bizleri hayata hazırlayan saygıdeğer hocalarım başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Anadolu’nun dört bir yanından iyi bir eğitim almak amacıyla bu güzel ilin güzel üniversitesine geldik. Bu güzel üniversitede güzel anılar, güzel dostluklar biriktirdik. Yeri geldi sevindik yeri geldi üzüldük. Bütünleme sınavlarına ve staj tekrarlarına kaldık gözyaşları döktük. Bunlar da yetmezmiş gibi uzun bir pandemi süreci yaşadık. Üniversitemizin kurumsal alt yapısı ve hocalarımızın özverisi sayesinde pandemi dönemini de başarılı bir şekilde atlattık. Bizler yeni bir yolun başlangıcındayız. Bu güzel ülkeye, bu aziz millete şimdiye kadar bize verdiklerinin karşılığını verme vakti geldi. Artık iyi bir hekim, iyi bir mühendis, iyi bir hukukçu, iyi bir öğretmen ve hepimiz mesleklerimizin en iyileri olmak zorundayız. Bu şekilde bu ülkenin güzel yarınlarına katkı sağlayabiliriz.” diye konuştu. 
 
Üniversitemiz uluslararası öğrencileri adına bir konuşma yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünü birincilikle tamamlayan Ergena Mollaj, SDÜ mezunları arasında yer aldığı için duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirerek “Arnavutluk’tan geldiğim SDÜ’de aile ortamı içerisinde eğitimime devam ettim ve bugün beş yıl önce çıktığım yolun sonuna geldim. Çok güzel anılar ve iyi insanlar biriktirdiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Eğitimi birincilikle tamamlamamda,  bu başarıda bana güç veren destek olan rahmetli babama, aileme, Isparta’daki aileme, sevdiklerime teşekkür ederim” dedi.
 
Törende ailelere ve öğrencilere seslenen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız da SDÜ’de öğrencilerin her türlü çağdaş donanımla, küresel çağın getirilerine uyum sağlayabilen;  aynı zamanda yerli ve milli değerlerimize de duyarlı bireyler olarak yetiştirildiğini vurguladı.
 
Prof. Dr. Ayyıldız şöyle konuştu: “Büyük SDÜ ailesi, şimdiye kadar başardıklarından aldığı güç, cesaret ve tüm kazanımlarıyla yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyerek her geçen gün daha büyük çalışmalara imza atmaktadır. Hep birlikte el ele vererek Süleyman Demirel Üniversitesini sadece ülkemizin değil; dünyanın saygın bilim yuvalarından biri haline getireceğimize olan inancımla, sizlere de emeğiniz için şükranlarımı sunuyorum.”
 
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız eşliğinde mezuniyet andını okuyan binlerce SDÜ öğrencisi, keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.
Mezuniyet töreni, müzik dinletisi ve Sekizbeş Grubunun konseri ile eğlence dolu anlara sahne oldu.
 
Güncelleme Tarihi: 22.06.2022
Okunma Sayısı: 1469
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!