“İletişim Fakültesi Dekanlar Konseyi (İLDEK) Toplantısı” Sona Erdi

Ülkemizin farklı üniversitelerinden gelen iletişim fakültesi dekanları, Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl 30’uncusu düzenlenen “İletişim Fakültesi Dekanlar Konseyi (İLDEK) Toplantısı”nda bir araya geldi.

Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, iletişim fakültelerinin dünü, bugünü ve geleceği konuşuldu, güçlü ve zayıf yönler irdelenerek yapılabilecek uygulamalar masaya yatırıldı. Programda ilk gün açılış töreninin ardından, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Akademi Başkanı Yusuf Gürsoy başkanlığında gerçekleştirilen “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif Hukuku” konulu panele, RATEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İdris Taş, Yargıtay Üyesi Selçuk Memiş Güney, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanı Burcu Vural, Habertürk Programcısı Kübra Par katıldı. İlk gün öğleden sonraki “Paydaş Gözü ile İletişim Eğitimi” başlıklı açılış oturumunda ise Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Antalya Bölge Müdürü Hikmet Kocaman katılımcılarla bir araya geldi.

Programın “İletişim Fakültesi Dekanları Toplantısı” oturumları, İLDEK Konseyi Başkanı aynı zamanda Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Arklan başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumlarda, kontenjanlar, iletişim fakültelerinin son sınıfında İşyeri Eğitiminin uygulanması,  Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültelerinde İletişim Bölümlerinin durumu, İletişim Fakültesi Danışma Kurulunun eğitim öğretime katkıları, mezunların durumları, geleceğin meslekleri, multidisipliner çalışmalar, teknoloji ve endüstriyel gelişmelere göre programların güncellenmesi, iletişim öğrencilerinin ve sektörün fakültelerden beklentileri, iletişim fakültelerinin akreditasyon süreçleri, 2022 de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Dijital Çağda İletişim(CIDA) Sempozyumu gibi konular gündeme alınarak tartışıldı.

“İletişim Fakültesi Dekanlar Konseyi (İLDEK) Toplantısı”, Isparta’yı sosyal ve kültürel yönden tanıtan gezi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14.05.2022
Okunma Sayısı: 177
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!