İletişim Fakültesi Dekanları Isparta’ya Geliyor

İletişim Fakültesi Dekanlar Konseyi (İLDEK) toplantısı Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Arklan, bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan İLDEK toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Prof. Dr. Arklan, İLDEK’in Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yer alan iletişim fakültesi dekanları ile Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi iletişim fakültesi dekanı, kamu kurum ve kuruluşları ile sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

Geleceğin iletişimcilerini daha güçlü bir şekilde geleceğe hazırlamayı hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Ümit Arklan, “Toplantıda, akreditasyon süreçleri, sektörün beklentileri, staj imkanları, yeni iletişim teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte iletişim fakültelerinde neler yapılmalı, hangi adımlar atılmalı gibi konuları ele alacağız. Ayrıca toplantıya katılacak iletişim fakültelerinde yapılan uygulamalar da gündemde oluyor. Örnek alınabilecek bu uygulamalar başka bir iletişim fakültesince de benimsenebiliyor ve proje yaygınlaştırılıyor.” dedi.

Prof. Dr. Arklan, iletişim alanının geleceği açısından büyük önem arz eden toplantıda sonrasında çıkarılan sonuç raporlarının üs kuruluşlarla da paylaşıldığına dikkat çekerek farklı gerekçelerle toplantıya katılamayan dekanlara dijital platform üzerinden etkinlikte yer alma fırsatı sunduklarını ifade etti.

12 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde başlayacak İletişim Fakültesi Dekanlar Konseyi toplantısı programı şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 11.05.2022
Okunma Sayısı: 376
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!