Rektör Çarıkçı’nın Anneler Günü Mesajı

Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten tüm annelerimizin “Anneler Günü”nü tebrik ediyorum.

Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadını ve erkeği madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizlerin tıpkı aile hayatında olduğu gibi iş dünyasında, eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda da annelerin varlığını, koruyuculuğunu ve dualarını hissederek yaşadığımız bir gerçektir. Annelerimiz bugün sadece evlerde değil her alanda çalışıp üretmektedir. Başımızın tacı olan annelerimizin daha iyi şartlara kavuşması da hepimizin önceliği olmalıdır. Bu noktadan hareketle kadına saygı, anneye saygı sosyal hayatımızın temel dinamiği olmalıdır.

Ailenin vazgeçilmez gücü olan annelerimizin sevgisi, özverisi yetiştirdiği evlatlara ve gelecek nesillere de ışık tutacaktır.Ülkemiz ise kadınlarımız, annelerimiz var oldukça daha iyi yarınlara ulaşacaktır.Cesur, çalışkan ve özgüveni yüksek nesiller yetiştiren anneler her toplumun olduğu gibi ülkemizin de güvencesidir.

Bu düşüncelerle, başta canlarından çok sevdikleri çocuklarını vatan uğruna toprağa veren şehit annelerimize sabır temenni ediyor,  ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için her alanda çalışan ve evlatlarını yetiştiren tüm annelerin gününü yürekten kutluyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08.05.2022
Okunma Sayısı: 1540
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Duyurular