YÖKAK Ölçütleri Bağlamında SDÜ Kalite Faaliyetleri Değerlendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

Üniversitemiz kalite güvence sistemi çalışmaları kapsamında SDÜ Kalite Güvence Ofisi koordinatörlüğünde Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) iç ve dış değerlendirme ölçütleri doğrultusunda değerlendirme toplantıları yapıldı.

Batı Yerleşkesi Merkezi Derslikler ve Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde dört aşamalı olarak farklı zamanlarda gerçekleştirilen toplantılara, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, Prof. Dr. Mehmet Saltan, Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin Aydın, Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, Toplumsal Katkı ve Paydaşlar Koordinatörü Prof. Dr. Bilge Hürmüzlü Kortholt, kalite komisyonu ile izleme ve yönlendirme komisyonları üyeleri ve daire başkanları katıldı.

Toplantılarda “eğitim ve öğretim”, “liderlik”, “yönetim ve kalite”, “araştırma ve geliştirme” ile “toplumsal katkı” başlıklarına ilişkin Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) iç ve dış değerlendirme süreçlerinde kullandığı alt ölçütler hakkında bilgi verildi. Bu kapsamda üniversitemizdeki bu faaliyetlere ilişkin güçlü ve gelişmeye açık yönler ile iyileştirme önerileri tüm katılımcılarla birlikte değerlendirildi.

Toplantıların sonunda katılımcıların önerileri doğrultusunda alt ölçütlere ilişkin iyileştirmeye yönelik iş planları çıkartıldı ve bu planları uygulayacak sorumlular belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 28.01.2022
Okunma Sayısı: 1414
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!