"Akademik Köşe"de Girişimcilik Ekosistemi Konuşuldu

Süleyman Demirel Üniversitesi akademisyenleri, “Akademik Köşe” ile üniversitemizde bilim alanında yapılan çalışmaları aktarmaya devam ediyor. Üniversitemiz tarafından düzenlenen Bilim TV Youtube Kanalından canlı olarak yayınlanan programın bu bölümüne Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü aynı zamanda Göller Bölgesi Teknokenti Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi konuk oldu.

“Girişimcilik Ekosistemi” nin ele alındığı yayında, Prof. Dr. Serdal Terzi, 21. Yüzyıl yetkinliklerinden bahsederek bu yüzyılda klasik üniversite eğitiminin dışında öğrencilerin birçok yetkinliğe sahip olması gerektiğini, girişimciliğin de bu yetkinlikler arasında önemli yer tuttuğunu söyledi.

Ülkemizde her yıl çok sayıda üniversite mezununun iş hayatına atıldığını belirten Terzi, “Biz öğrencilerimize, eğitimleriniz bitmeden kendi girişiminizi yapabilir, firmanızı kurabilirsiniz diyoruz. Bununla ilgili ülkemizin ve üniversitemizin destekleri var. Öğrencilerimiz, bu destekler ile aldıkları mesleki eğitimi uygulamaya dönüştürüp ticarileştirebilir.” dedi.

Üniversitemizde de ekosistemin hızla ilerlediğini dile getiren Terzi, “Bizim için ekosistem, Ön kuluçka Merkezi ile başlıyor, kuluçka ile devam ediyor son noktası ise Teknokent. Teknokent sonrası da Teknoloji Transfer Ofisi var. Bu adımların hepsini son iki-üç yıl içerisinde tamamladık.” diye konuştu. Prof. Dr. Serdal Terzi, sözlerinin devamında fikirlerin uygulamaya dönüştürülme süreci ve alınan destekler hakkında bilgi verdi. 

Programı izlemek için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 13.01.2022
Okunma Sayısı: 16902
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!