TÜBİTAK’tan SDÜ Projesine Destek

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Evren Ekmekçi’nin yürütücülüğünü yaptığı “Mikrodalga Bölgesi Dielektrik Rezonatör Tasarımları İçin Sensör, Zamana Bağlı Frekans Tepkisi ve Karmaşık Elektriksel Geçirgenlik Tespit Uygulamaları” isimli TÜBİTAK 1001 projesi, 2021 Yılı 2. Döneminde Önerı̇len Araştırma Projeleri kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK "Bı̇lı̇msel ve Teknolojı̇k Araştırma Projelerı̇nı̇ Destekleme Programı" çerçevesinde desteklenecek proje ile günümüzde oldukça popüler bir araştırma konusu olan dielektrik rezonatörlerin çeşitli sensör uygulamalarının çalışılması, zamana bağlı frekans tepkisinin incelenmesi ve elektriksel geçirgenlik tespiti için yeni bir yaklaşımın literatüre kazandırılması planlanıyor.

Üniversitemiz bünyesinde yürütülecek olan proje ekibinde Süleyman Demirel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden araştırmacı/danışman akademik personel yer alıyor. 36 ayda tamamlanması öngörülen proje kapsamında uluslararası literatürde güncelliği yüksek olan konuda yeni akademisyenlerin yetiştirilecek olması ülkemiz ve üniversitemiz açısından büyük önem taşıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24.12.2021
Okunma Sayısı: 2390
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!