İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Isparta Çocuk Evlerinde kalan gençleri üniversitemizde ağırladı.

“Genç Kalplerden Büyük Umutlara” sloganı ile geliştirdikleri “Geleceğe Dokun” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında İletişim Fakültesi öğrencileri, 16-18 yaş grubundan 20’ye yakın gence kısa bir kampüs turu düzenledi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Arklan’ın “Profesyonel Halkla İlişkiler” dersi çerçevesinde Fakülte öğrencileri Rabia Aleyna Kavunay, Melih Sunar, Yasin Bıçakçı, İlkay İnal, Fatih Muhammet Ünal ile Ahmet Kurkut tarafından hazırlanan projede, Yenilikçi Teknolojiler Araştırma Merkezi, Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi, Radyo-Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (RATEM), Çalgı Belgeliği ve Junior Atölye ziyaret edildi.

Üniversitemizin sosyal, kültürel ve akademik yapısı hakkında bilgilerin verildiği gezinin sonunda SDÜ Rock Topluluğu tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Proje hakkında bilgi veren öğrenciler, “Gençlerle bir araya gelmek, onların kalbine dokunabilmek, geleceklerini şekillendirmelerine katkıda bulunabilmek bizim için büyük mutluluk. Bu projeyi oluşturmadan önce de hep çocuk evlerinde kalan gençlerle bir araya gelmenin hayalini kurmuştuk. Bugün bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin imkânlarını paylaşarak üniversite hayatı hakkında onlara bilgi aktarmak da bizim için önemli. Onların yüzünde oluşan gülümseme bize farklı duygular hissettirdi.” dedi.

Güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden gençler de SDÜ’nün imkânlarını yakından tanıma fırsatı sunan İletişim Fakültesi öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 16.12.2021
Okunma Sayısı: 932
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!