Yerleşkelerimizin Sevimli Üyeleri Yeni Beslenme Odaklarına Kavuştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu ile Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü işbirliğiyle geliştirilen proje ile yerleşkelerimizde bulunan sokak hayvanları için beslenme odakları oluşturuldu.

“Yaşamak istediğin gibi yaşat” sloganı ile harekete geçilen proje kapsamında yapılan beslenme odakları, Doğu ve Batı yerleşkelerimizde beş farklı alana yerleştirildi.

Yerleşkelerimizin sevimli üyelerinin mama ve su ihtiyacının karşılanması amacıyla gerçekleştirilen proje hakkında bilgi veren Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım 2.Sınıf Öğrencisi Nur Sena Selek, “Tasarım sürecinden üretimine kadar her aşamada içerisinde yer aldığım projeyi hayata geçirmekten ve beslenme odaklarını sevimli dostlarımızla buluşturmaktan dolayı çok mutluyum. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü önderliğinde yapılan girişimin bütün üniversitelere örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Hayvanları Koruma Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ömer Samsunlu ise işbirliği halinde geliştirilen projeyi hayata geçirmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek benzer projelerin daha da artmasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 21.06.2021
Okunma Sayısı: 1093
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!