Online Game Jam Etkinliği Başarı ile Tamamlandı

Proje üretmeye odaklanan yazılımcı, tasarımcı ve girişimci gençlere, fikirlerini ürüne dönüştürme şansı vermek amacıyla Hyper Casual türünde düzenlenen Game Jam sona erdi. SDÜ GİMER ve Teknokent partnerliğinde BEST Isparta tarafından gerçekleştirilen Game Jam Hackathon'a Türkiye’nin dört bir yanından 102 başvuruda bulunuldu ve 42 takım katıldı. 
 
48 saat boyunca Discord sunucusu üzerinden yapılan etkinlikte; her takıma isteğe bağlı olarak yarışma öncesi ve yarışma esnasında oyunlarını geliştirdikleri her aşamada destek alabilecekleri mentorlar (Gamefactory'den; game manager Kazım Tarakçı, operation manager Erdal Sarı, Enny Games'in kurucu ortaklarından; Hüseyin Şencan, Deniz Serhat Işıklı, Halil Tuna, Özkan Gedik. Son olarak da
Beyazay Games’den Birkan Beyaz) atandı.
 
İlk gün açılışında Hyper-casual türünde olan Game Jam’in teması hakkında ve kurallarla alakalı bilgi verildikten sonra yarışmacılar oyunlarını geliştirmek için çalışmalara başladı.
 
Etkinliğin ikinci gününde ise Codeo kurucusu Tolgay Hıçkıran tarafından “Introduction to Sprite Editor&Sheet” eğitimi verildi. Bu eğitimle birlikte katılımcıların oyun geliştirme aşamasında yol kat etmeleri ve bilgilenmeleri sağlandı.
 
Etkinliğin son gününde 22 takım, alanında uzman jürilere (Can Oral- Cultic Games, Semih Orcen ve Berkan Kirmit- Kwalee, Ahmet Çetinli- Tiplay) sunumlarını yaptı. Sunumların ardından jürilerin değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren takımlar BEST Isparta Youtube kanalında canlı olarak
açıklandı.
 
Dereceye giren takımlar;
 
1. Takım: Remoob; 2000 TL + Enny Games tarafından ücretli staj, seçilecek 2
kişiye Codeo tarafından 3000 TL değerinde oyun geliştirme eğitimi
 
2. Takım: Özgür Taş; 1500 TL + GameFactory tarafından ücretsiz staj
 
3. Takım: Armut; 1000 TL + Enny Games tarafından oyun geliştirme eğitimi
 
4. Takım: Fierheid
 
5. Takımlar: Symphony, Pertichor
 
İlk 5 takım içerisinden seçilecek 4 kişiye 5000 TL değerinde Berlitz tarafından “İngilizce Eğitimi”, etkinliğe katılan herkese Game Factory'den “Oyun Geliştirme Eğitimi”, SiliconMade Academy tarafından bir kişiye 4.000TL değerindeki “Temel Programlama Eğitimi”ne ücretsiz katılım hakkı ve yarışma esnasında çeşitli sürpriz ödüller sunuldu.
 
Takımların sunumlarını izlemek isteyenler BEST Isparta Youtube kanalını ziyaret edebilir.
Güncelleme Tarihi: 01.06.2021
Okunma Sayısı: 541
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!