Rektör Çarıkçı’nın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” Mesajı

Kovid-19 pandemisi nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, hayatımızın normal akışında seyredebilmesi için her zamankinden daha çok çaba ve fedakârlık gösteren işçisinden memuruna, zanaatkârından esnafına kadar emek harcayan tüm çalışanlarımıza minnet borçluyuz. Bugün salgına karşı en büyük gücümüz insan gücü ve emeğidir. Böylesine olağanüstü bir dönemde yaşananlar bize hem kamusal hem de özel sektörde emeğin ve alın terinin ne denli kutsal bir değer olduğunu bir kez daha göstermiştir. Hepimizin sağlık kaygısı nedeniyle evlerine kapandığı şu günlerde, ülkemizde, sağlık, posta, zabıta, belediye, güvenlik, ulaşım, diyanet, tarım, ormancılık, elektrik, su ve altyapı hizmetleri gibi pek çok sektörde kesintisiz hizmet sunulabiliyorsa bu elbette ki fedakârca emek harcayan çalışanlarımız, işçilerimiz, emekçilerimiz sayesindedir.

SDÜ ailesi olarak bizler akademisyeni, işçisi, emekçisi, memuru, esnafı, sanayicisi ve işvereni ile el ele vererek dayanışma içerisinde büyüyüp gelişen bir Türkiye’nin önündeki tüm engelleri aşacağına inanıyoruz. Daha zengin ve müreffeh bir ülkenin vatandaşları olabilmemiz için durmadan ve alın teri ile çalışmanın önemine inanıyor; bu uğurda emek veren tüm çalışanlarımızın -başta salgında özveri ile görev yapan sağlık çalışanlarımız olmak üzere - “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletçe elde edilen toplam milli gelire büyük katkılar sağlayan milyonlarca emekçinin “1 Mayıs” vesilesiyle bayramını kutlarken aynı zamanda, çeşitli iş kazalarında hayatlarını kaybeden bütün işçilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Salgın günlerinin zorlu koşullarından sıyrıldığımız, huzurlu ve insan onuruna yaraşır bir yaşam diliyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 30.04.2021
Okunma Sayısı: 667
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!