Senato Kararları Top. No: 564

Toplantı Tarihi: 30/12/2020

Toplantı No     : 564

1-Üniversitemiz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün 02/02/2000 tarih ve 23952 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Süleyman Demirel Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinde yapılan değişikliğin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

2-Üniversitemiz 2020-20201 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurumiçi yatay geçiş kontenjanları, başvuru ve değerlendirme takviminin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliğiyle karar verildi.

   3- Sosyal Bilimler Enstitüsünün, Bankacılık ve Finans Anabilim Dalı isminin;

   "Finans ve Bankacılık Anabilim Dalı" olarak,  bu anabilim dalına bağlı program isimlerinin;  

  -Bankacılık ve Finans Doktora Programı adının; "Finans ve Bankacılık Doktora Programı";

  -Bankacılık ve Finans Tezli Yüksek Lisans Programı adının; "Finans ve Bankacılık Tezli Yüksek Lisans Programı”;

-Bankacılık Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı adının; ; "Finans ve Bankacılık Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı" olarak değiştirilmesi nedeniyle gerekli güncellemelerin yapılarak kontenjanların yeni anabilim dalına bağlı programlara aktarılmasının uygunluğuna oy birliği ile karar verildi.

   4- Sosyal Bilimler Enstitüsü,  Arkeoloji Anabilim Dalının  2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı başvuru şartının birimden geldiği şekliyle düzeltilmesine oy birliği ile karar verildi.

   5- Sosyal Bilimler Enstitüsü; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Psikoloji Anabilim Dalına talep edilen ek kontenjanın verilmesinin uygunluğuna oy birliği ile karar verildi.

   6-a-2020-2021 Eğitim-Öğretim Bahar Yarı Yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalı Programında okutulmak üzere yeni ders açma teklifinin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

   6-b-2020-2021 Eğitim-Öğretim Bahar Yarı Yılında Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı, Geleneksel Türk Sanatları Anasanat Dalı, Müzik Anasanat Dallarında okutulmak üzere yeni ders açma tekliflerinin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12.04.2021
Okunma Sayısı: 3346
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!