Rektör Çarıkçı’nın “Berat Kandili” Mesajı

Mübarek Ramazan ayının müjdecisi, rahmet, mağfiret, bereket ve şifa için Allah’a yakardığımız Berat Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bize insanlığımızın muhasebesini yapabilme fırsatı veren bu özel zaman dilimleri güçlü Türkiye’nin karşısındaki hain örgütlenmelerin, ülkemiz içindeki kardeşlik bağlarını provoke etmeye yönelik girişimlerin ve ülkemizde bozulmak istenen huzur ve kardeşlik ortamının daha da güçlü bir şekilde tesis edilmesi için sunulan bir fırsattır. Çünkü Berat, ilahi sevgi ve şefkatin tecelli etmesiyle bütün âlemlere yayılan bağışlanma, şifa ve rahmettir.

Bu kriz döneminde sıkıntı ve zorlukları birlikte göğüslemek, nimetleri paylaşmak, içinde yaşadığımız dünyaya, çevreye, doğaya sahip çıkmak, insanlara sevgi, şefkat ve merhamet gösterebilmek umuduyla tüm insanlığa rahmet olarak indirilmiş “Berat Kandili”nizi tebrik ediyor; kandilin SDÜ ailesine, Ispartalı hemşehrilerime, İslam âlemine ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 26.03.2021
Okunma Sayısı: 245
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!