"Matematik Eğitiminin Temellerini Kitaplarla Atalım"

Ülkemizdeki eğitim fakültelerinin okul öncesi, sınıf ve ilköğretim matematik öğretmenliği lisans programlarına devam eden öğretmen adayları, "Matematik Eğitiminin Temellerini Kitaplarla Atalım (METKA)" isimli proje ile bir araya geliyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Burcu Durmaz tarafından geliştirilen; TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenen Matematik Eğitiminin Temellerini Kitaplarla Atalım (METKA) projesi ile matematik öğretiminde önemli etkinlikler gerçekleştirilecek.

28 Haziran-3 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrimiçi ve ücretsiz olarak düzenlenecek etkinliklerde, matematik öğretiminde çocuk edebiyatının kullanılmasına yönelik teorik ve uygulamalı çalışmalar yer alacak. Bu bağlamda çocuk edebiyatı ve eğitim, matematik öğretimi ve çocuk edebiyatını bütünleştirmenin gerekçeleri, bütünleştirme sürecinde kullanılacak çocuk edebiyatı ürünlerinin seçim ölçütleri, bütünleştirme yolları, etkileşimli sesli okuma sürecinin yapılandırılması, matematik tarihi ve çocuk edebiyatı bütünleştirmesi, dijital hikaye yazımı, matematik dersindeki öğrenme alanlarına (sayılar ve işlemler, geometri, ölçme, cebir, veri ve olasılık) ilişkin çocuk edebiyatı ile bütünleştirilmiş matematik ders planları hazırlama ve uygulama gibi etkinlikler yapılacak.

Projeye son başvuru tarihi 15 Mayıs 2021 olup; başvuru süreciyle ilgili detaylara proje web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Web sitesi: https://metka2237.blogspot.com/

Instagram: https://www.instagram.com/metka2237/ 

Güncelleme Tarihi: 23.03.2021
Okunma Sayısı: 755
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!