Yenilikçi ve Teknoloji Odaklı İş Fikirlerine Ön Ödemeli Destek

TÜBİTAK BiGG programı kapsamında elde ettiği %50 başarı oranı ile başarılı Uygulayıcı Kuruluşlardan olan BiGGWind programı 2020 2. Dönem başvuruları devam ediyor.

Teknoloji ve yenilik odaklı iş fikri sahiplerinin firma kurarak, fikirlerini yenilikçi ürünlere dönüştürülebilmeleri için iş fikrinden pazara erişene kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği BİGG programı ile 200 bin TL hibe desteği (geri ödemesiz / %100/ön ödemeli) sunulmaktadır.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı 2020 yılı 2. Çağrı başvuru süreci 28 Aralık’ta başlayan Süleyman Demirel Üniversitesinin bu kapsamda yürüttüğü “BİGGWind” programı başvuruları, ww.biggwind.com üzerinden 15 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir. BİGGWind programı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini nitelikli iş planına dönüştürmeleri ve iş planı hazırlamaları için gerekli olan eğitim, mentorluk, danışmanlık ve fiziki altyapı (Ön kuluçka Merkezi ve Prototip Atölyesi)  olanaklarını ücretsiz sunmakla birlikte destek alan girişimcilere Göller Bölgesi Teknokent Kuluçka Merkezinde ücretsiz ofis imkanı sunmaktadır. Böylelikle prototip oluşturma süreçlerini desteklenecek, ticarileşmeleri sağlanacaktır. Ayrıca Mentorluk ve eğitim süreçlerine devam ederek uluslararasılaşmaları, diğer fon kaynaklarına erişmeleri hedeflenmektedir.

BİGGWind programı ile 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının birinci aşama faaliyetlerini 01.07.2018 ve 30.06.2020 tarihlerinde yürüterek 5 girişimci ekibe toplamda 1 milyon TL destek sağlanmıştır. Yeni çağrı dönemlerinde de bu desteğinin artırılması hedeflenmektedir. BİGGWind programı detaylı bilgi, başvuru koşulları ve başvuru formu www.biggwind.com’da yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16.02.2021
Okunma Sayısı: 332
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!