Senato Kararları Top. No:563

Toplantı Tarihi: 11/12/2020

Toplantı No     : 563

1-Üniversitemiz 2020-20201 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurumlararası yatay geçiş kontenjanları, başvuru ve değerlendirme takviminin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

2-Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürlüğünün 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar döneminde alınacak olan öğrenci kontenjanları ve başvuru koşullarının birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

3-Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Gazetecilik Anabilim Dalı ve bu anabilim dalına bağlı “Gazetecilik Yüksek Lisans Programı ” açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

4-Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı bünyesinde “Uluslararası İlişkiler II. Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programı” açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

5-Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Disiplinlerarası İslam İktisadı ve Finansı Anabilim Dalı oluşturularak "Disiplinlerarası İslam İktisadı ve Finansı Tezli Yüksek Lisans Programı” açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

6-Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı bünyesinde “Uluslararası İlişkiler Doktora Programı” açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

7-Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı bünyesinde “Kamu Hukuku Doktora Programı” açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına    oy birliği ile karar verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12.02.2021
Okunma Sayısı: 3666
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!