TÜBİTAK Gençleri COVID-19 İle Mücadeleye Davet Ediyor

TÜBİTAK, COVID-19 ile mücadeleye Stajyer Araştırmacı Burs Programı ile gençleri de dahil etmektedir. Ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı vermek; salgının toplumda yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını sağlamak, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla STAR-Stajyer Araştırmacı Burs Programı çağrıya açılmıştır.

Bu doğrultuda, ülkemizde COVID-19 ile mücadele eden bilim insanlarının projelerinde görev almak isteyen lisans, tezli yüksek lisans, doktora öğrenimi gören öğrenciler ve doktora sonrası araştırmacılar programa başvuru yapabilecektir.

Bu çağrının amacı, yeni tip koronavirüsün teşhis ve tedavisine yönelik araştırma projelerinde görev alan Türkiye’de lisans, tezli yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacıları teşvik etmek ve desteklemektir. Program kapsamında desteklenen öğrencilerimizin bu çalışmalarının üniversitelerinde zorunlu  staj  olarak değerlendirme durumu ilgili birimlere bağlıdır.

Stajyer Araştırmacı Burs Programı resmi sitesine ulaşmak için tıklayınız

Detaylı bilgi almak için Ulusal ve Uluslararası Araştırma Proje Koordinatörlüğüne projekoord@sdu.edu.tr adresinden mail atabilirsiniz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08.04.2020
Okunma Sayısı: 1511
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!