“İki Efendinin Uşağı” ve “Hastalık Hastası” İsimli Tiyatro Oyunları Nisan Ayı Boyunca Sizlerle

Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, “Evde Kal Sanatsız Kalma” diyerek geçtiğimiz yıl sahnelenen ve Sahne Sanatları eğitiminin bir parçası olan “İki Efendinin Uşağı” ve “Hastalık Hastası” isimli oyunları, Nisan ayı boyunca YouTube üzerinden seyircisi ile buluşturuyor.

İtalyan yazar Carlo Goldoni’nin yazdığı, Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı Öğretim Görevlisi A. Bülent Özbirgül'ün yönetmenliğini, Öğr. Gör. Fazilet Demirdaş'ın dramaturgisini, Özge Akarsu'nun da sahne tasarımını yaptığı “İki Efendinin Uşağı” isimli oyunu, https://www.youtube.com/watch?v=mBjrP3evhIw adresinden;

Ünlü Fransız komedi yazarı Moliere’in kaleme aldığı “Hastalık Hastası” isimli iki perdelik komedinin ise metin düzenlemesi ve dramaturgisini GSF Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Müşerref Öztürk Çetindoğan, yönetmenliğini Eda Aslanboğa Bulut, sahne tasarımını da Dr. Öğr. Üyesi Fatih Nalbantoğlu üstleniyor. “Hastalık Hastası” isimli oyunu da https://www.youtube.com/watch?v=mAqdJRoVPKo adresinden izleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07.04.2020
Okunma Sayısı: 547
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!