Rektör Çarıkçı’nın Yeni Eğitim- Öğretim Yılında Öğrencilere Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Bizlerin öncelikli vazifesi size SDÜ çatısı altında güvenli ve huzurlu bir eğitim- öğretim ortamı sağlayabilmek; kendi ailenizdeki sıcaklığı aratmayacak bir yaşam alanı sunabilmektir.

Bu doğrultuda, hem doğru bir şehirde hem de doğru bir üniversitede olduğunuzu belirtmek isterim. Öyle ki Isparta, Türkiye’de yaşanabilir kentler sıralamasında hep ön sıralarda olan bir cazibe merkezidir. Isparta’nın bu özelliği üniversitelerini el üstünde tutan bir bilim kenti olmasından gelir. SDÜ Isparta’nın tüm paydaşları ile birlikte öğrencilerine kariyerlerini geliştirme fırsatı tanırken; öğrenciye kentin geleceği için de çalışma imkânı verir.  Isparta’da değişimi ve gelişimi SDÜ öğrencilerinin beğenileri ve fikirleri yönlendirmekte, gençliğin dinamizmi Isparta’yı şekillendirmektedir.

SDÜ ise bu şehir içinde 27 yıllık tecrübesi ile kurumsallaşmasını tamamlamış bir üniversitedir. Bir Anadolu üniversitesinde bulabileceğinizden çok daha fazlası öğrencilerimizin 7/24 hizmetindedir. Kütüphanemiz, yemekhanelerimiz, kafelerimiz, internet ve diğer iletişim teknolojilerini en ileri düzeyde kullanabileceğiniz Doğu ve Batı yerleşkelerimiz, her öğrencinin hobisine hitap eden sayısı 100’ü aşan kulüplerimiz, önemli spor müsabakalarına da ev sahipliği yapan yüzme havuzlarımız, futbol, basketbol, tenis sahalarımız ile her daim canlı ve zengin bir üniversite yaşamı SDÜ’de sizi beklemektedir.

Bununla birlikte Süleyman Demirel Üniversitesi, öğrenmenin yaşının ve sınırının olmadığına inanarak yol alan, sizlere yaşam boyu öğrenmenin, kendinizi geliştirmenin olanaklarını sunmaya gayret eden bir üniversitedir. Kısaca,  SDÜ bilimin hayata değer katması gerektiğini düşünen bir üniversitedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimizin yeni- eğitim öğretim yılını kutluyor; Üniversitemize yeni gelen öğrencilerimize ise hayırlı olsun ve hoş geldiniz diyoruz.

Hayata değer katan mutlulukları SDÜ’de hep birlikte yaşayacağımız sağlık, huzur ve başarı dolu bir eğitim- öğretim yılı geçirmeyi diliyoruz.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 16.09.2019
Okunma Sayısı: 1187
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!