Süleyman Demirel Üniversitesi

IAESTE 2018- 2019 Yabancı Dil Sınavı Başvuruları Başladı

Üniversitemizin üyesi bulunduğu uluslararası kuruluşlar arasında yer alan Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği IAESTE, zorunlu staj eğitimini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrencilere imkân sağlıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü 2018- 2019 staj programına başvurular, 31 Ekim tarihi mesai bitiminde sona erecek.

IAESTE yazılı ve sözlü sınav tarihi:

5 Kasım 2018 saat 09.30- 17.30

Yer: Mühendislik Fakültesi E10- 101

Başvuru Şartları:

-  Lisans ve yüksek lisans öğrencileri programa başvuru yapabilmektedir.

-  Öğrenci, en az 2. sınıfta okuyor olmalıdır.

- Üniversitelerin yaptıkları iki aşamalı yabancı dil sınavının yazılı oturumundan en az 70 puan alan adaylar sözlü mülakata katılmaya hak kazanırlar.

- Öğrencinin not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.00 olmalıdır.

*“Staj Başvuru Formu” Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Ofisi’nden temin edilecektir.

Bu programdan faydalanmak isteyen öğrencilerin başvurularını Uluslararası İlişkiler Genel  Koordinatörlüğü Ofisine bizzat teslim etmesi ya da ekte mevcut olan staj başvuru formunu elektronik ortamda doldurup imzaladıktan sonra international@sdu.edu.tr adresine göndermesi gerekmektedir. 

Bilgi için iletişim:

0246 211 80 66-80 13

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız

NOT: - Geçen öğrenim yılında yabancı dil sınavlarında başarılı olmuş, ancak yurtdışı staj programı için kabul alamamış öğrenciler, istedikleri takdirde geçen yıl aldıkları yabancı dil notlarını kullanabilirler.

- YÖK tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan birine son 2 yıl içinde girmiş olan ve 70 ve üzerinde puan alan öğrenciler bu sınav sonuçlarını da kullanabilirler.

- Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Erasmus sınavından 70 ve üzerinde puan alan öğrenciler bu sınav sonuçlarını da kullanabilirler.

Yayın Tarihi: 2.10.2018
Okunma Sayısı: 4216
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık