Süleyman Demirel Üniversitesi

Senato Kararları Top. No: 485

Toplantı Tarihi: 12/01/2018

Toplantı No     :485

1- Üniversitemiz Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü bünyesinde bulunan Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programına 2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılında I. öğretime 50 (elli) öğrenci alınmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

2A- Üniversitemiz Yalvaç Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü bünyesinde      Yerel Yönetimler I. Öğretim programının açılmasının reddedilmesine oy birliği ile karar verildi.

2/B- Üniversitemiz Yalvaç Meslek Yüksekokulu Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü bünyesinde Kültürel Miras ve Turizm programı açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy çokluğu ile karar verildi.

3- Üniversitemiz Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü bünyesinde Acil Durum ve Afet Yönetimi programının açılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

4- 2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz yükseköğretim programlarında merkezi yerleştirme ve özel yetenek sınavı yöntemleriyle alınacak öğrenci kontenjan ve koşullarının Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulunun birimden geldiği şekliyle diğer tekliflerin Senatoca belirlenen uygunlukta değiştirilerek kabulüne konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

5-  Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yapı Malzemesi Anabilim Dalı kurulmasına ilişkin teklifin birimden geldiği şekliyle uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

6-  Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı bünyesinde Sosyal Medya Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılmasına ilişkin teklifin birimden geldiği şekliyle uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

7- Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Anabilim Dalı bünyesinde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı açılmasına ilişkin teklifin birimden geldiği şekliyle uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

8- Teknoloji Fakültesinin 2018 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda, Makine ve İmalat Mühendisliği (MTOK) programı ile Enerji Sistemleri Mühendisliği (MTOK) programına (mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunları için) ayrılan mevcut alanların yanına yeni alanların eklenmesine ilişkin teklifin birimden geldiği şekliyle uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

9-  Gönen Meslek Yüksekokulu a) Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık II. Öğretim programı 1. Sınıf öğrencileri. b) Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü ve Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümleri II. Öğretim programı 1. Sınıf öğrencilerinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılından itibaren I. Öğretime aktarılmasının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

10- Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü II. Öğretim programına 2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci alınmamasını ve mevcut kayıtlı öğrencilerin eğitimleri bitene kadar eğitim öğretimlerine devam etmelerinin uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

11- 2017-2018 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılı Akademik Takviminde yer alan değişikliğinin birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

12- Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde bulunan Uzaktan Öğretim programlarının bütünleme sınavlarının merkezi sınav ile yapılması nedeniyle 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı Güz Yarıyılı Uzaktan öğretim bütünleme sınavlarının 20/01/2018 tarihinde yapılmasının uygunluğuna oy birliği ile karar verildi.

13- Eğitim Bilimleri Enstitüsünün 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans kontenjanı ve Başvuru Koşullarının birimden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

14- Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü 2017- 2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında II. Öğretim bölümünde kayıtlı öğrencilerin sayıca az olması ve yatırmış oldukları II. Öğretim öğrenim ücretlerinin öğretim elemanlarına ödenmesi gereken ek çalışma karşılıkları giderlerini karşılamadığından I. öğretime öğrenci aktarımının uygunluğuna oy birliği ile karar verildi.

Yayın Tarihi: 12.1.2018
Okunma Sayısı: 695
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık