GSF'den “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü”ne Özel Oyun

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” kapsamında “Savaş İkinci Perdede Çıkacak” adlı oyunu seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. Oyunun ilk gösterimi, 27 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Güzel Sanatlar Fakültesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.  

Oldrich Danek’in yazdığı, Yücel Erten’in çevirdiği, Savaş İkinci Perdede Çıkacak oyununun yönetmeni Mustafa Kayabaşı,  dramaturg Evren Nazım Arat, dekor ve kostüm tasarımı Coşkun Zeğerek, ışık tasarımı ise Barbaros Gülaçtı ve İlkay Demirel tarafından yapıldı. Oyunda yer alan müzikler Levent Yüksel tarafından icra edilirken solist Ayşe Yılmaz müziklere sesiyle eşlik ediyor.

Büyük bir ekip çalışmasının ürünü olan oyunun oyuncuları; A.Bülent Özbirgül, Ferhat Yiğit,  Fırat Meriç Kızıloğlu, Hasan Berk Duran, Kaan Berk Gültekin, Mustafa Can Üzer, Mustafa Kayabaşı, Nur Sima, Pelin Ayabaktı, Yasemin Sağlam. Oyunun dekor kostüm tasarımı ve uygulama ekibinde; Burcu Şamlı, Hakan Cem Külcü, Serap Sesigür, dramaturgi ekibinde; Can Karayünlü ve Yeşim Köklü, ışık kumandada; Burcu Şamlı, Beyza Tezcanlar yer alırken, afiş tasarımı ise Ece Çalış Zeğerek tarafından yapıldı.

Nisan ve Mayıs ayı boyunca seyirciyle buluşmaya devam edecek oyunun programı şöyle;

29 Mart 2024 Saat: 20:00

2 - 16 -19 - 26 - 30 Nisan 2024 Saat: 20:00

3 - 7 - 10 Mayıs 2024 Saat:20:00

Güncelleme Tarihi: 26.03.2024
Okunma Sayısı: 576
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!