Finnet Analiz Expert Programı (FAEP) Kullanıma Açıldı

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, lisansüstü öğrenci ve akademisyenlerin Türkiye sermaye piyasası araçlarına ilişkin detaylı veri setlerine ve finansal analiz işlemlerine doğrudan erişebilmesi için “Finnet Analiz Expert Programı(FAEP)”nı kullanıma açtı.
 
FAEP, SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde iki bilgisayara kuruldu. Kullanıcılar bu programda sunulan verileri ve hızlıca yapılan finansal hesaplamaları muhasebe ve finans bilgisi içeren derslerinde, proje, makale, tez, kitap, bildiri gibi akademik çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilecek.
 
Finansal bir analiz programı olan FAEP ile “hisse senedi”, “fonlar”, “tahvil”, “bono”, “varant”, “VİOP”, “makroekonomik veriler”, “emtia”, “kur” ve “ekonomik haberler” gibi sermaye piyasalarına ilişkin günlük verilerin yanı sıra geçmiş verilere de çok detaylı bir şekilde ve güncel erişim sağlanabiliyor. Ayrıca FAEP Excel üzerinden finansal uzmanlar tarafından literatürde ve pratikte kullanılmakta olan 1200’den fazla finansal hesaplamayı otomatik olarak yapabiliyor.
 
Programın kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmak ve tanıtımı için Finnet şirketi tarafından 27 Kasım Pazartesi günü 14.30-15.30 saatleri arasında Microsoft Teams programı üzerinden akademisyenler ve lisansüstü öğrencilere yönelik tanıtım toplantısı yapılacak.
 
Güncelleme Tarihi: 23.11.2023
Okunma Sayısı: 910
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!