Rektör Saltan’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen istiklal mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos kahramanlık destanı, milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız önemli bir mirasımızdır. Bu zafer, asırlardır hür yaşamış ve hür yaşayacak bir milletin haykırışı, birlik ve beraberliğimize hiçbir gücün karşı duramayacağının bir ispatı, şanlı bayrağımızı göklerde sonsuza kadar özgürce dalgalandırma irademizin de simgesidir.

Dün olduğu gibi bugün de topraklarımıza ve varlığımıza göz dikenler her zaman gereken cevabı mutlaka alacaktır. Süleyman Demirel Üniversitesi de her zaman bu değerlerin yılmaz koruyucusu genç nesiller yetiştirecektir.

Milletimizin tarihine altın harflerle geçen ve milletin azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilan edildiği bu şanlı zaferin 101. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanı ve bayrağı uğruna hiç düşünmeden canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, “30 Ağustos Zafer Bayramı”nızı kutluyorum.

Prof. Dr. Mehmet SALTAN

Rektör

 

Güncelleme Tarihi: 29.08.2023
Okunma Sayısı: 733
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!