TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programından Yenilikçi Fikirlere Destek

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) 2023 yılı çağrısı çerçevesinde girişimci adaylarını bekliyor. Süleyman Demirel Üniversitesi ile Erciyes Teknopark işbirliğiyle yürütülen BİGG Programı, girişimci adaylarına 450.000 TL sermaye desteği sağlıyor.

2023-1. Dönem çağrısıyla birlikte TÜBİTAK BİGG Fonu tarafından sağlanacak destek miktarı, kuruluşa yüzde 3 hisse karşılığında yatırım şeklinde aktarılacak. Akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, enerji ve temiz teknolojiler, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme gibi tematik alanlarda fikri olan girişimci adayları, kendi şirketlerini kurmak ve Ar-Ge, inovasyon içeren projelerini geliştirmek için başvuruda bulunabilecek. Kabul edilen projelere,  geri ödemesiz 450.000 TL sermaye desteği verilecek.

BİGGWind Programı çerçevesinde, teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ile mentorlük desteği ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca girişimciler işbirliği ağlarına, potansiyel müşterilere ve finansman kaynaklarına daha yakından erişebilecek.

Başvuru koşulları: Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak veya mezun olmak, daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği veya TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış olmak, ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamış olmak.

Başvurular, 30 Mayıs 2023 tarihine kadar https://biggwind.com/ adresi üzerinden yapılabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 24.05.2023
Okunma Sayısı: 895
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!