Rektör Çarıkçı’nın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Bundan 6 yıl önce 15 Temmuz gecesi aziz Milletimizi ortadan kaldırmayı planlayan şer odaklarının başlattığı kalkışma, içerdiği vahşeti ve hedeflediği kurumları ile demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir.

SDÜ olarak aziz milletimizi ve egemenliğimizi tehdit eden her konuda son derece hassas ve farkındalığı yüksek bir üniversite olmanın verdiği sorumlulukla ülke değerlerine bağlı genç nesiller yetiştirmeye var gücümüzle devam ediyoruz. Ancak şunun da öneminin farkındayız ki 15 Temmuz ihaneti, milli ve manevi değerlerimizi gasp etmek isteyenlerin bir operasyonu iken bunun kadar vahim olan bir durum da ödediğimiz bedelleri ve kayıpları unutmaktır. İşte biz SDÜ olarak o talihsiz gecede salalarla sokaklara dökülen ve ellerinde bayrakları ile namlunun ucuna yürüyen vatan evlatlarının unutulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bunu yaparken de milletimizi temsil eden her makamın onurunu ve haysiyetini korumak önceliğimizdir. İyi ve kötüyü birbirinden ayırabilen muhakeme yeteneği yüksek nesilleri yetiştirmek de her zaman önceliğimiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, millet hâkimiyetinin sinesindeki kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize ise sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu günün vesilesi ile de yüce milletime en derin şükranlarımı sunuyor; Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi varlığının devamını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 07.07.2022
Okunma Sayısı: 436
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!