Rektör Çarıkçı’nın Babalar Günü Mesajı

Dünyanın en güzel ve aynı zamanda en zor işlerinden biri de babalıktır. Baba olmak her detayı görmeyi, korumayı, kollamayı ve yol göstericiliği gerektirir. Babalarımız doğruyu göstermek için sürekli çabalar; yeri geldiğinde yaşam boyu rehberimiz olur. Onlar yanımızdayken hata yapmaktan asla korkmayız. Çünkü babalarımız gelecekte karşımıza çıkabilecek tüm zorlukları aşabilmemiz için fark ettirmeden tüm antrenmanları yaptıran görünmez kahramanlarımızdır. Hayatımızın perde arkasında hep onlar vardır.

Bu yüzden “baba” ve “babalık” ile ilgili pek çok deyim ve terim girmiştir lügatimize. “Baba adam”, “babalık yapmak”, “baba nasihati”, “babasının hayrına” gibi kalıplaşmış sözler toplumsal yaşamımızda baba kavramının önemine ve değerine de dikkat çeker.

Bu duygu ve düşüncelerle şefkatleri, yol göstericilikleri, örnek olma güçleri ile çocuklarına ilham veren tüm babaların “Babalar Günü”nü en içten dileklerimle kutlarım. Tüm şehit ve gazi babalarının, engelli ve özel çocuklarımızın babalarının da gününü kutlar; hepsine Allah’tan sabır niyaz ederim.

Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 19.06.2022
Okunma Sayısı: 466
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!