Rektör Çarıkçı’nın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti insanı merkeze alan anlayışı ve vatandaşlarına eşit imkânlar sunabilme çabası ile güçlü bir devlet geleneğinin üzerine oturmuş eşitlikçi bir anlayışın tezahürüdür. Bu geleneğin asli yapısını devletin yüzyıllardır milletle kurduğu sağlam bağlar oluşturur. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti tüm kesimler arasındaki eşitlikçi politikasını sürdürme gayreti içerisinde güçlü devletler arasında yer almaktadır. Ülkemiz bu gücü üretime var gücüyle katılan işçilerimizden, emekçilerimizden almaktadır.

Kazançlarını kutsal bir şekilde, alın teri ve emekle yoğuran, ülke gelişimine her anlamda katkı sağlayan işçilerimiz, emekçilerimiz güçlü Türkiye’nin de vazgeçilmez değerleridir. Ülkemizin her sahada güçlenmesi, gelişmiş ülkeler arasında anılması, istikrarını sürdürmesi için işçi kardeşlerimize duyulan ihtiyaç da yadsınamaz. Bu doğrultuda millet olarak işçinin, emekçinin hakkını onların alın terleri kurumadan vermenin hassasiyetine sahip bir anlayışın mensupları olan bizler de bugünün taşıdığı anlamı gelecek nesillere de aktarmayı görev bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; çeşitli iş kazalarında yaşamlarını yitirmiş işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İşçi emeklileri de olmak üzere, kamuda, özel sektörde özveri ile çalışan işçilerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü en içten duygularımla kutluyor; onlara aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

Güncelleme Tarihi: 28.04.2022
Okunma Sayısı: 419
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!