YÖK Üstün Başarı Ödülleri Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üstün Başarı Ödülleri başvuruları, 25 Nisan Pazartesi günü başladı. 13 Mayıs 2017 tarih ve 30065 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan "Yükseköğretim Kurulu Ödül Yönetmeliği" kapsamında “Bireysel”, “Kurumsal” ve “Özel Alan” olmak üzere üç kategoride verilen “YÖK Üstün Başarı Ödülleri” için 3 Haziran Cuma günü saat 24.00'e kadar başvuruda bulunulabilecek.
 
Daha önce “Fen ve Mühendislik Bilimleri”, “Sağlık Bilimleri”, “Sosyal ve Beşerî Bilimler” alanlarında olmak üzere üç kategoride verilen bireysel ödüller, 2022 yılından itibaren “Fen ve Mühendislik Bilimleri”, “Güzel Sanatlar ve Mimarlık”, “Sağlık ve Spor Bilimleri” ve “Sosyal ve Beşerî Bilimler” alanlarında olmak üzere dört kategoride; 
 
“Topluma Hizmet Ödülü”, “Uluslararası İş Birliği Ödülü”, “Üniversite-Sanayi İş Birliği Ödülü” ve “Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü” olmak üzere dört kategoride verilen kurumsal ödüller ise 2022 yılından itibaren “Toplumsal Sorumluluk Ödülü”, “Uluslararası İş Birliği Ödülü”, “Üniversite-İş Dünyası İş Birliği Ödülü”, “Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü” ve “Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Ödülü Çalışmaları” olmak üzere beş kategoride verilecek.
 
Özel Alan Ödülleri de “Milli Yenilik” ve “Bilim Diplomasisi” olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor.
 
Tüm kategorilere ilişkin başvuru şartları ile diğer detaylı bilgilere https://odul.yok.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 
 
Kurumsal Ödül Başvuruları;
 
Başvurular sadece yetkili personel tarafından https://yoksis.yok.gov.tr internet adresi YÖKSİS üzerinden "Genel İşlemler" menüsü altındaki "YÖK Başvuru Onay Değerlendirme Sistemi (BODSİS)" ekranından yapılacak. Üst yazı ekinde yer alan başvuru formu dışında posta ya da e-posta yoluyla herhangi bir belge iletilmeyecek.
 
Bireysel Ödül Başvuruları;
 
Yılın doktora tezi ödülü için başvurular tezin sahibi tarafından https://www.turkiye.gov.tr/yok-bireysel-ustun-basari-odul-basvurusu-4757 internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Başvuru dilekçesi ekinde yer alan ıslak imzalı başvuru formu dışında şahsen ya da posta yoluyla herhangi bir belge iletilmeyecek.
 
Özel Alan Ödül Başvuruları;
 
Başvurular çalışmanın sahibi öğretim elemanı tarafından https://www.turkiye.gov.tr/yok-bireysel-ustun-basari-odul-basvurusu-4757 internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Başvuru dilekçesi ekinde yer alan ıslak imzalı başvuru formu dışında şahsen ya da posta yoluyla herhangi bir belge iletilmeyecek.
 
Güncelleme Tarihi: 25.04.2022
Okunma Sayısı: 422
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!