Rektör Çarıkçı’nın “Kadir Gecesi” Mesajı

Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı mübarek Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi, “bin aydan daha hayırlı” olan Kadir Gecesi’dir. Hem Ramazan-ı Şerif gibi mübarek bir ayda bulunmamız, hem de yüce Allah tarafından övülmüş bir gece olması sebebiyle, Kadir Gecesi biz Müslümanlar için de büyük önem arz etmektedir.

Bu mübarek gece, günümüz dünyasında dini ve manevi değerlerin giderek hor görüldüğü, insanlığın büyük sınavlardan geçtiği, karanlıkta yolunu arayan, hastalığın, zulmün ve cehaletin pençesindeki insanlık için de bir kurtuluş müjdecisidir. Bu kutsal gecede, farklı coğrafyalarda türlü felaketlerle boğuşan tüm Müslüman kardeşlerimiz ve hatta tüm insanlar için sevginin, barışın, sağlığın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cenab-ı Hakk’ın bizleri bu mübarek gecenin feyiz ve bereketinden mahrum bırakmaması dileğiyle, başta Ispartalı hemşehrilerimiz olmak üzere, SDÜ ailesinin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, mübarek Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü

 

 

Güncelleme Tarihi: 07.05.2021
Okunma Sayısı: 466
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!