Süleyman Demirel Üniversitesi

Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencilerine Sektöre Yönelik Eğitim

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ile turizm sektörünün önemli işletmelerinden birisi olan ETS Tur arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde verilmesi planlanan eğitim programı başladı.

7 gün süreyle hem Eğirdir hem de verilecek eğitimde, Isparta’da İİBF Turizm İşletmeciliği Bölümü, Isparta MYO, Eğirdir MYO ve Yalvaç MYO bünyesinde Turizm ve Otelcilik programında eğitim alan 300 öğrenci, uygulamalı eğitim alma fırsatı buluyor.

Eğitim öncesinde Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şirvan Şen Demir ile kendisini ziyarete gelen ETS Tur Operasyon Sorumlusu Evren Pamuk arasında öğrencilerin turizm sektörüne daha nitelikli bir şekilde kazandırılması amacıyla bu yıldan itibaren işbirliği yapılması konusunda görüşmeler gerçekleştirilmiş; yapılan görüşmeler sonucunda da ETS Tur’un Antalya Bölgesi operasyonlarında değerlendirilmek amacıyla değişik pozisyonlarda 250 personel alımı için Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencilerine 1 haftalık uygulamalı eğitim verilmesi kararlaştırılmıştı.

Yayın Tarihi: 2.3.2016
Okunma Sayısı: 1506
Yayınlayan: SDÜ Basın
Yukarı çık