Süleyman Demirel Üniversitesi

Vizyoner Dergisinde Yer Alan Makalelere DOI Numarası Verilmeye Başlandı

EBSCOHOST ve ASOS Indeks tarafından taranan uluslararası hakemli bir e-dergi olan Süleyman Demirel Üniversitesi Vizyoner Dergisinde, internet ortamında yayımlanan bilimsel yazı içeriklerine kolay erişimi sağlamak için her bir yazıya DOI kısaltması ile anılan Digital Object Identifier (Dijital Nesne Tanımlayıcı) sistemi dâhilinde numaralar verilmeye başlandı.

2016 yılı itibariyle bu uygulamaya geçen dergi, yayın hayatına bundan sonra dergipark üzerindeki http://dergipark.gov.tr/vizyoner adresinde devam edecek.

DOI numarası verilmiş şekilde hazırlanan Eylül sayısı ile okur ve yazarlarına ulaşan derginin bir sonraki sayısı Ocak 2017’de yayınlanacak olup makale başvuruları için son tarih 20 Ocak 2017’dir.

DOI Numarası: İnternet üzerinde yayınlanan içeriğe kolay erişimi sağlayan benzersiz numaralandırma ve erişim sistemidir. Kısaca DOI numarası verilmiş online bir kitaba, makaleye, bildiriye ya da bunlar içerisinde yer alan bir içerik parçasına (resim, şekil, tablo) erişmek için DOI numarasını "çözümlemek" yeterli olacaktır.

Yeni sayıya ulaşmak için tıklayınız

 

Yayın Tarihi: 14.11.2016
Okunma Sayısı: 4158
Yayınlayan: SDÜ Basın
Yukarı çık